SAP ABAP Developer - Hanoi, Việt Nam - Công Ty TNHH Bosch Global Software Technologies

Công Ty TNHH Bosch Global Software Technologies
Công ty đã được xác minh
Hanoi, Việt Nam

1 ngày trước

Đức Nguyễn

Được đăng bởi:

Đức Nguyễn

Nhà tuyển dụng tài năng cho beBee

Mô tả

Mô tả công việc:

(Mức lương:
Thỏa thuận)

  • Join the brilliant team to work for SAP Bosch global projects
  • Rollout/Implementation/Development and support projects
  • Work closely with customer and SAP functional consultant to generate required development/implement new business change request based on predefined solutions.
  • Develop ABAP interface to integrate between systems
  • Be responsible for database development with SQL or Oracle template
  • Work independently on your daily tasks and be able to support/skill up other project team members

Chức vụ:
Nhân Viên/Chuyên Viên

Hình thức làm việc:
Toàn thời gian

Quyền lợi được hưởng:

13th-month bonus + yearly performance bonus + annual salary appraisal
Premium health insurance for employee + 2 family members
16++ days of paid leave per year

Yêu cầu bằng cấp (tối thiểu): Trung cấp - Nghề

Yêu cầu công việc:

  • 5 years of experience in ABAP core (Data dictionary, SQL, ALV, Report, Dialog programming, SAPscripts, Smartform, BDC)
  • Experience in advance ABAP (OOP, BAPI, Idocs, Workflow, Enhancement, BADI, Webdynpro, ADOBE form )
  • Good English communication
  • Experience in HANA and mobility (UI5, Fiori) is a plus
  • Basic knowledge in SAP business process (SD, MM, FI, PP )

Yêu cầu giới tính:
Nam/Nữ

Ngành nghề:
CNTT - Phần Cứng,CNTT - Phần Mềm,IT Support,SAP

Trung cấp - Nghề
Không yêu cầu

Thêm việc làm từ Công Ty TNHH Bosch Global Software Technologies